ESC Tekstil

Bursa da tekstil üretiminin, Osmanlı imparatorluğu'nun kuruluş dönemlerine hatta Selçuklu dönemine kadar uzanması , Avrupa'ya ulaşan Türk kumaşlarının büyük beğeni toplaması, Bursa'ya haklı bir şöhret sağlamış ve Bursa'yı ülkenin tekstil üretim merkezi haline getirmiştir. Günümüz insanı için giyim ve ev tekstil ihtiyaçlarının vazgeçilmesi olanaksız temel bir gereksinimi olduğuna inanan kurucumuz, yaşadığı şehre özgün meslek seçiminde hiç zorlanmayarak, 1980 yılından beri Tekstilin değişik alanların da üretim yapmıştır.

1996 yılında ihracatı hedefleyerek ev tekstili dalında üretim yapmaya başlayan firmamız; İpliği kumaşa, kumaşı sanata dönüştürürken, hünerli eller, batı ve doğunun ezgilerini tasarımlarındaki şıklığı, sürdürülebilir kalite ile bütünleştirmiştir.

Dünya renk ve desen trendlerine uygun kreatif tasarımları müşteri odaklı bir yaklaşım ile ürettiklerini sayısız noktaya ulaştırmıştır. Sosyal sorumluluk bilinciyle topluma katkı koyarken çalışanlarına yönelik olarak da Avrupa Birliği uyum yasaları ve insan haklarına gösterdiği saygıyı, SMETA ile belgelendirmiştir.

ESC Tekstil A.Ş. ,TOKBAY Tekstil AŞ., ESC Döşemelik ve Perdelik Ltd. Şirketi ile İstanbul Kalamış'ta bulunan mağazamız RASS KUMAŞ ile sektörde hizmetinizdeyiz.

Yolunuz ipek Yolu üzerindeki Bursa’ya düşerse çalışanlarımızın gülen yüzü sizleri karşılayacaktır.

Misyon ve Vizyonumuz

Yaratıcılık, teknoloji ve insan gücünün en uygun bileşimini kullanarak, dünya standartlarında kalite ve hizmet anlayışını; saygın, güvenilir, çevreye duyarlı, çokuluslu bir kimlik ile birleştirerek sektöre öncülük etmek ve tüketicilerin öncelikli tercihi haline gelmektir.

Değişik kültür ve beğeniye sahip müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek gelişme felsefesini benimseyerek istikrarlı ve sürekli olarak üretmek.

Yaptığımız her işte ahlaki ilkeleri göz önüne almak, işimizi gereği gibi yapmak.

Haklı müşteri isteklerini göz önüne almak, yaptığımız ve yapacağımız her işe müşteri gözü ile bakmak, müşterilerimizin danışmanı olmak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak.

Müşterinin vakti olmadığı gerçeğinden yola çıkarak her faaliyeti mümkün olan en kısa zamanda tamamlamak, işleri ve kararları ertelememek.

Ürün, üretim ve tüketim zincirinin her alanında müşteri açısından rakiplerimizde bulunmayan olumlu fark yaratmak, değişik fikirleri alternatifler olarak ele almak.

Kendi kendimizle yarışmak, kendimizi sorgulayarak daima daha iyi, daha kaliteli, daha verimli olmanın yollarını aramak ve uygulamak.

Doğruluk, çalışkanlık ve dürüstlükten hiçbir ödün vermeden her zaman sözlerimizin arkasında durmak ve her zaman kendi menfaatimizden önce müşterilerimizin menfaatini göz önüne almak.

Çevreye duyarlı olmak, çevreyi korumak.